Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koníci na školičku

Stripe

STRIPE - obrázek

Welsh part-bred

Otec: 578 French Syd Ganymed

Matka: 2/116 Sandy

Narozen: 11.4. 2006

 

Žlutý krasavec Stripe, který se pyšní zbarvením „Isabela-Palomino“, se stěhoval již vícekrát. Začínal na jízdárně ve Staré Roli, chvíli byl na Medovém ranči a na jízdárně na Kolové. Od 2. října 2009 dělá radost dětem v naší školičce.

 

KAREL

KAREL - obrázek

Shetlandský pony

Otec:

Matka:

Narozen: 2004

 

 

19.srpna 2009 večer přijelo z Kraslic Jeho Veličenstvo KAREL – zrzavý shetlandský valášek pro děti do naší jezdecké školičky. Tento veselý chlapík dokonce nějaký čas působil v cirkuse, kde na povel aportoval, lehal si nebo stavěl na zadní. Hned první den nás přesvědčil, že je hodně veselý, rozverný a hlavou se mu honí spousta skvělých nápadů.... Na povel prý umí aportovat, lehnout si nebo se postavit na zadní. Je to cirkusák každým coulem a miluje publikum a moc rád honí pejsky....

BLESK

BLESK - obrázek

Kříženec hucula a fjordského koně

Narozen: 2001

 

„Druhý Neon, to jsme tady potřebovali“, tak okomentovala Bleska, který nápadně připomíná vzácného koně Převalského, v prvním týdnu Hanka. Tento veselý chlapík patří našemu ošetřovateli Jirkovi a společně se sestřenicí Lenkou si ho 4.dubna 2009 dovezl z Nespek u Benešova jako rekreačního koníka. S Bleskem šijí všichni čerti, rád provokuje a testuje, kolik lumpáren mu kdo dovolí. Přirozenou autoritou pro něho je samozřejmě Gordon a ten si ho k naší pramalé radosti vybral za chráněnce a oblíbence. Je to sice paličák, ale zároveň rozverný školáček a spolehlivý učitel ve školičce. Koník, kterému věříme a který má přes všechny naše připomínky skvělou povahu.

 

LUCY

LUCY - obrázek

Shetlandský pony

Otec:

Matka:

Narozena: 30.4.1992

 

Lucinka byla původně zakoupená jako náhrada za nemocného Neonka a po dobu jeho léčby ho skvěle zastoupila. Děti v ní našly skvělého kamaráda na vožení i ošetřování.

 

NEON

NEON - obrázek

Shetlandský pony

Otec:

Matka:

Narozen: 2.4.2000

 

Neonek se osvědčil při vožení dětí do 40 kg s poruchami učení  a chování. V srpnu 2006 se ho někdo pokusil otrávit, ale k radosti všech se uzdravil a dnes opět pracuje. A nejenom to, je to čertovo kvítko v koňském kožichu. Nechybí u žádného průšvihu – rád utíká z výběhu a v krátké době to naučil i další koně, když na sebe chce upozornit, tak mu nedělá problém návštěvě třeba vypít kávu nebo sníst opečeného buřtíka a nebo po areálu a širokém okolí roztahat odpadky určené na vynesení… Přes jedinou noc dokázal zdemolovat vše, co bylo v hale – rozházet fixy a obrázky, strhnout a rozdupat klece s hlodavcemi a to jenom proto, aby se dostal na pár stébélek sena, které měla zvířátka jako podestýlku. U nás platí, že ten, kdo dokáže při ježdění uvést Neona, je hotový jezdec…

 

ZOREK

ZOREK - obrázek

Welsh Part Bred

Otec:

Matka:

Narozen: 28.3.2001

 

Zorek do Hipocentra přišel téměř souběžně s Karibem a na svoji nelehkou úlohu se připravoval od malička. Také on výcvik na svoje budoucí „zaměstnání“ zvládl výborně. Pracuje s neurologickými a ortopedickými dětskými pacienty. Je milý a velmi citlivý a především profesionál – spolehlivě například dokáže rozpoznat blížící se epileptický záchvat klienta.